Firma Hakkında

İntermil-Un'un yeri Ankara'dadır. Türkiye'nin buğday kuşağındaki konumundan dolayı ideal bir tesis olan İntermil Un, İsviçre/Alman(Buhler) teknolojisi ve Alman freze bilgi birikimi, yüksek kalitede buğday türleri ve tecrübeli çalışanları ile bölge içinde iyi bilinir.

Fabrikamız 6 dönümlük (23.700 m2) bir alanın üzerine inşaa edilmiş ve kamyonların yanı sıra deniz yolu ile gönderilerimizde konteynerler için bir alan temin edilmiştir. Başarılarımızın önemli noktalarından biri müşterimizin ihtiyaçları için, değişik türdeki buğdayların ve doğru buğday karışımlarının oluşturduğu yaklaşık 2 aylık üretim kapasitesini karşılayabilecek depolama kapasitesiyle saklama olanağı sağlamamızdır.

ISO 22000 ve SNI (Endonezya Ulusal Standartı) gibi gıda hijyen prosedürlerine sahip olarak, Un ve Buğday sektöründeki firmalar için üründe güvenin ne demek olduğunu bilen, güvenilir bir iş ortağıyız.

Düzenli bakım ve ISO 9001 gibi yönetim standartlarına uygun un ve buğday önerdiğimiz fırıncılarımız tarafından kalite güvencemiz onaylanır.

Ayrıca yüksek besin değeri olan buğday bakterisi, unun insan tüketimi için temiz kepek ile zenginleştirilmesi gibi müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz. Günlük 400 tonluk üretim kapasitemiz müşterilerimizin isteğine bağlı olarak, kağıttan PPE'ye birçok torbalara ve farklı boyutlarda 1 kg'ın üstünde 25kg'a kadar 5.10,20 kg'lık veya müşterilerimizin siparişlerine göre 50 kg'lık olarak paketleyebiliyoruz.

Gelişmiş taşıma sistemimiz, ürünleri güvenli sistem vasıtasıyla ve zamanında şirket yoluyla teslim edilmesini sağlar. Günde 1200 ton kapasitesimiz ile büyük miktarda buğdayı işleme yeteneğine sahibiz.

Laboratuarlarımızda Alman ve Avrupa'nın en yeni teknolojisini kullanarak ürünlerin kalite ve niteliği için protein mineral ve vitamin analizi yapılır.

Fabrika makineleri ağırlıklı olarak Buhler makineleri ve ek olarak Alapala makineleridir.

Günde 400 ton buğday kapasitemiz olmakla beraber gelecekte kapasitemizi iki katına çıkabiliriz. (Mevcut alana sahibiz.)